
Подані далі завдання призначені для практичної реалізації знань, здобутих при вивченні окремих розділів курсу. Пропонуються розрахункові схеми, які дають змогу, варіюючи навантаження, їх напрям і місце прикладання, кількість опор тощо, забезпечити вибір різних за складністю варіантів.
Варіант завдання визначається двома двозначними числами. Перше двозначне число варіанту вказує номер даних з таблиці, друге – номер схеми. Наприклад, варіант 04-23 означає дані 04 з таблиці і схему № 23.
Якщо значення одного із заданих на схемі навантажень у таблиці дорівнює нулю, то це навантаження не береться до уваги.
Якщо на схемі немає навантаження, а в таблиці подається для нього значення – це навантаження також не береться до уваги.
Якщо навантаження в таблиці задане із зірочкою (*), то необхідно на схемі поміняти напрямок цього навантаження на протилежний.
1. Робота оформлюється у вигляді звіту на папері стандартного формату А4 з титульною сторінкою, на якій вказуються номер розрахунково-графічної роботи, варіант, назва дисципліни, прізвище, ім’я, по-батькові студента, номер групи, прізвище викладача.
2. Розв’язування кожної задачі слід починати з нової сторінки, де обов’язково записується назва задачі, умова задачі, розрахункова схема конструкції, яка відповідає заданому варіанту, і далі розв’язання.
3. Хід розв’язання необхідно супроводжувати короткими поясненнями, рисунки виконувати обов’язково за допомогою лінійки й циркуля з додержанням масштабу.
4. Розв’язання задачі має закінчуватися чіткими висновками щодо одержаних результатів. Роздрукований розрахунок на ЕОМ вкладається у звіт на відповідній сторінці.
5. Виконуючи розрахунки, необхідно додержуватися відповідності розмірностей величин. В остаточному результаті необхідно також вказувати розмірність в одиницях СІ.
1. Звіт з лабораторних робіт оформлюється на папері стандартного формату А4 з титульною сторінкою, на якій вказуються прізвище, ім'я, по-батькові студента, номер групи, прізвище викладача.
2. Звіт з кожної лабораторної роботи починається з нової сторінки, оформленої стандартною рамкою, і повинен включати такі основні розділи:
− номер роботи;
− назва роботи;
− мета роботи;
− короткі теоретичні відомості;
− розрахункова схема конструкції і результати теоретичних розрахунків;
− методика проведення експерименту, включаючи зразки і обладнання;
− результати обробки експериментальних даних;
− порівняння теоретичних і експериментальних результатів (визначення відносної та абсолютної похибки);
− висновок.
В залежності від тематики роботи перелік розділів може змінюватися.
3. Звіт оформлюється вручну, передрукування не допускається. Усі рисунки виконуються за допомогою лінійки й циркуля з додержанням масштабу.
4. На першій сторінці вказують зміст, на останній – використану літературу.